24. prosince 2013 - vánoční procházka

 

23. prosince 2013 - menší info

Čas neskutečně letí a já vůbec nestíhám. Na stará kolena jsem se dal na studium a ač jsem si delší dobu myslel, že nemám čas, tak teď ho opravdu nemám :) Každý den sletí nestkutečně rychle a já v podstatě jen venčím, jsem v práci a učím se. A přesto jsme se Zeppem stihli docela dost věcí. Zkusili jsme si agility, chodíme na cvičák kvůli poslušnosti a celkově se trochu snažíme stále něco dělat. Vixie však nezůstává bokem, jak by si někdo mohl myslet :).

Co se týká Zeppa, tak ten je čím dál tím více mazlivější, aspoň tedy vůči mně. :) Další novinkou je to, že je stále v pohybu. Myslím, že má pouze dva stupně rychlosti a to buď běh a nebo stojí. Kdyby měl dostat nějaké nové jméno, bylo by to asi "Toberoi Always in Motion".

 

15. listopad 2013 - Zepp půl roku

Je neskutečné jak ten čas letí. Člověk se ani nestačí pootočit a už je to 6 měsíců od doby co se Zepp narodil. Přikládám aktuální fotku a také fotky jeho sourozenců sice s menším zpožděním ale přece :)

 

5. listopad 2013 - Fotky

Všechny fotky můžete najít zde.

 

29. říjen 2013 - víkend na horách

V sobotu ráno jsme vyrazili směr Hraběšice a Jeseníky, kde jsme zůstali až do pondělí. Zepp si užíval první delší pobyt mimo Ostravu a myslím, že si ho užil maximálně. Dokonce zvládl i delší výlet a byl opravdu moc šikovný. Snad se nám zase brzy naskytne možnost vyrazit na delší dobu někam mimo.

 

20. říjen 2013 - focení v ateliéru

V neděli jsme vyrazili směr Brno a to společně s Verčou a jejímy pejsky. Cesta byla docela dlouhá, ale myslím, že to stálo za to. Nejdříve jsem si říkal, že nechám vyfotit jen Zeppa, ale nakonec se fotila i Vixie a fotky jsou opravdu velmi povedené. Jelikož Vixie je téměř bez chlupá tak jsou její fotky velmi vtipné. Chtěl bych touto cestou poděkovat i Petře Marečkové za moc pěkné fotky.

 

14. říjen 2013 - Zepp - 5 měsíců

a nová image uší :)

Vixie

 

12. říjen 2013 - Zepp

 

7. říjen 2013 - víkendová návštěva

v pátek k nám do smečky přibyl další člen a byla jí Algida. Najednou jsem se tedy stal majitelem tří boder kolií, cise jen do neděle, ale i tak. :) A byla to sranda. Zepp měl další oběť na šikanování, ale Algida se jen tak nedala. Takže chvílemi bylo opravdu veselo. Při venčení jsem si připadal jako z amerických filmů, kde se venčí za peníze a v rukách má člověk hned několik vodítek. Neměl jsem jich zrovna deset, ale i ty tři stály za to :).

 

16. září 2013 - Zepp - čtyři měsíce

Zepp už má za sebou 4 měsíce života a myslím, že si je užívá dosytosti. Momentálně má cca 46 cm a váží 11,2 kg. Pomalu se chystáme na cvičák na trénink poslušnosti a při tom stále trénujeme základní povely a taky obíhaní kolem stromů a myslím, že to Zeppa baví a že mu to i jde. :)

 

9. září 2013 - první výlet do hor

V neděli jsme vyrazili společně do Beskyd. Naše cesta směřovala na Ondřejník. Vybral jsem méně náročnou cestu, tak aby to Zepp zvládl a zvládl to. Cestou jsem se snažil dělat přestávky, aby mohl odpočívat. Zepp však odpočíval minutu a pak hned začal hledat možnost, jak rozpohybovat Vixie a nebo jak ji donutit ke hře. Cestou jsem se snažil Zeppa i sem tam nést, ale bylo to marné, po chvíli se začal cukat a chtěl jít dolů. V chatě jsme si dali malé občerstvení a šli jsme zase zpět. Po cestě Zepp odpočíval a spal a jen co se zavřeli dveře našeho bytu, tak ožil a vypadalo to, jako by nikde ani nebyl. Je opravdu velmi energický :)

 

2. září 2013 - fotky z Finska

konečně :) všechny naleznete zde.

 

26. srpen 2013 - Návštěva

V pátek odpoledne k nám přijela vzácná návštěva z Finska. Dorazila k nám Aino, Jake a také devět pejsků a mezi nimi také otec a matka Zeppa. V pátek i v sobotu jsme byli společně v Libhošti a já měl zase možnost vidět psy od Aino při práci. Mooooc pěkný pohled :) Doufám, že Zepp bude jednou pást stejně jako jeho rodiče. V sobotu odpoledne jsme ještě vyrazili směr Štramberk, kde jsme se najedli a měli jsme také možnost slyšet lidové písně v podání tamní hudební skupiny. Výhled ze Štramberské trúby se moc líbil. Návštěva nás opustila v sobotu večer a na cestu zpět do Finska se vydali v neděli brzy ráno.

 

14. srpen 2013 - Tři měsíce

Dnes má Zepp tři měsíce a my máme nové video z jeho třetího pasení.

Zepp roste jako z vody. Je snad každý den větší a větší a také těžší a těžší :). Momentálně váží něco málo přes 8 kg.

 

5. srpen 2013 - Štěrkovna

V neděli jsme vyrazili směr Štěrkovna. Zepp s Vixie si náramně užívali vodu. Zeppík skákal a snažil se ulovit vlny a že jich tam bylo. Jednou se mu skok nějak protahla a musel plavat, ale zvládl to.

Akce "zkrácená čtyř hodinová práce" končí a od dnešního dne už Zepp bude doma celou dobu co budu v práci. Myslím, že to ale s Vixie zvládne bez problémů.

A ještě jedna maličkost. Máme první ztrátu a to v podobě zničeného koše. Byla to však moje chyba, protože jsem při odchodu zapomněl zavřít přepážku do obývacího pokoje :)

 

29. červenec 2013 - Zepp dva týdny doma

Máme prvních 14 dní za sebou. Zepp je opravdu úžasný. Společně jsme byli už dva krát u oveček a Zepp se jich vůbec nebál. Byl opravdu velmi statečný. Každý den chodíme snad milionkrát ven a díky tomu Zepp čůrá už jen venku, i když sem tam se nehoda stane. Jelikož počasí je opravdu velmi horké, tak každý den trávíme čas u potůčku v lese. Voda pro Zeppa také není nic čeho by se bál, jen zatím chodí tam, kde dosáhne.

 

15. červenec 2013 - Zepp je doma

V pondělí večer jsme dorazili do Finska, na letišti nás čekala Aino a pak jsme navštivili moc pěkny bar a po návštěvě baru jsme konečně viděli všechna štěňátka Sui a Texe. Všichni byli úžasní. Hrozně moc přítulní a úžasně si spolu hráli. Následující den jsme téměř celý byli na farmě plné krav. Bylo moc fajn vidět takovou finskou farmu. Dostali jsme pití i jídlo a musím říct že buchta byla opravdu vyborná :). Během našeho pobytu jsme viděli trénink pasení, agility a také jsme měli možnost vidět trénink Aikido. Aikido je něco jako balet, úžasný plynulý pohyb. Prostě paráda. Finská příroda je naprosto kouzelná jen to neustále světlo mne trochu ničilo. Ve tři večer ve Finsku je jako v 9 večer u nás.

Návštěva neskutečně rychle utekla a nastal čas na cestu zpět. Zepp byl celou cestu moc šikovný. Vůbec se nebál. Jen když jsem ho dal do přepravky, abychom mohli do letadla, tak chvíli remcal, ale nakonec se uklidnil a let proběhl v klidu. Cesta Zeppa domů začala ráno ve 4. hodiny a doma jsme byli po 9. večer. Opravdu dlouhá cesta.

 

1. červenec 2013 - NOVÝ ČLEN

Naše smečka se rozroste o jedno úžasné štěně. Přírůstkem bude Toberoi Zeppelin. Pro prcka si pojedu už za týden do Finska. Už se vážně moc těším :)

 

24. červen 2013 - poslední canisterapie

S Vixie jsme toto pondělí šli naposledy do speciální mateřské školky. Školní rok pomalu končí a děti bodu mít teď dva měsíce prázdniny. Na začátku školního roku budeme s canisterapií zase pokračovat.

 

11. červen 2013 - Vše nejlepší Vixie :)

 

5. červen 2013 - Zkouška z canisterapie

S Vixie jsme museli po dvou letech opět složit zkoušku z Canisterapie a tak jsme v neděli vyrazili směr Frýdek - Místek. Mise byla úspěšná a společně s Vixie jsme opět složili canisterapeutickou zkoušku a to bez sebemenších problémů :)

 

27. května 2013 - Víkend

Již v pátek odpoledne si Lucinka vzala Vixie k sobě a já víkend trávil v práci. Myslím že si Vixie víkend užila narozdíl ode mně. Víkend trávila na chaloupce ve Stráníku společně s Algidou a Dorinkou. Díky moc za hlídání Lucinko :)

 

21. května 2013 - Canisterapie

S Vixie máme za sebou již třetí návštěvu školky a Vixie je prostě úžasná. Děti si naši návštěvu užívají na maximum a Vixie taky. Tolik odměn, které dostává od dětí, nikdy v jeden den snad ještě nedostala :), do školky chodí čím dál tím více raději.

 

9. května 2013 - první návštěva školky

V pondělí jsme byli s Vixie ve speciální mateřské školce na načí první canisterapii. Vše probíhalo velice příjemně  a děti byly moc šikovné. Vixie vše zvládla na jedničku a již se těšíme na další návštěvu. Jelikož Vixie dostala od dětí hodně pamlsků, tak si myslím, žse ji tam bude velice líbit.

O statním svátku jsme se byli podívat na Loděnici. Moc příjemná procházka, jen jsem cestou dvakrát promokli, ale to nevadilo :).

 

21. duben 2013 - fotky od Laďky

Více fotek zde

 

15. duben 2013 - Procházka

 

10. duben 2013 - Canisterapie

V ponděli jsme s Vixie navštívili speciální školku, kde jsme se byli představit a jak to tak vypadá, tak od 22. dubna tam začneme chodit na pravidelné canisterapeutické návštěvy. Budeme chodit za dětmi se syndromem ADHD a s autismem. Už se těšíme.

 
4. duben 2013 - Velikonoce na horách

tentokráte jsme si Velikonoce pořádně užili a to v Jeseníkách. Už v pátek jsme vyrazili směr Hraběšice a vrátili jsme se v pondělí večer. S Vixie jsme se snažili rano tak trochu trénovat na náš první dogtrek. Zatím nám to ale moc nejde :) Vixie nějak nechápe, že když je na vodítku tak musí jít predemnou a né vedle mně či dokonce za mnou. Jediná doba, kdy je předemnou je, když jdeme s kopce, tak táhne a jde, jinak ale táhnu já ji. :)

 

29. březen 2013 - Krásné Velikonoce :)

 

18. březen 2013 - Procházky

S Vixie se snažíme nějak přečkat šílené počasí, které se poslední dobou u nás drží. Jaro stále ne a ne přijít :(. Krátíme si tedy dny procházkami s kamarády. Poslední delší procházku nám společnost dělala Lucka s Coffi a Bubou. Už se ale opravdu hodně těšíme na naše první pasení :) Snad už bude brzy.

 

12. března 2013 - Jaro

se blíží, hurá :)

 

6. února 2013

 
22. ledna 2013 - víkend na horách - chata Kotař

tento víkend jsme vyrazili ve skupině na hory. Pro Vixie to bylo vyjímečné a to z toho důvodu, že ji dělali společnost další borderky. Byly to fajn dva dny, jen škoda, že tak rychle utekly.

další fotky zde

 

12. ledna 2013 - Silvestrovské fotky

Fotky najdete zde

 

3. ledna 2013 - Hraběšice

Hned po Vánocích jsme s Vixie odjeli do Hraběšic v Jeseníkách, kde jsme trávili čas až do dalšího roku. Chodili jsme na procházky a užívali si hor a sněhu. Bylo to moc fajn.

 

1. ledna 2013 - Nový rok

Do dalšího roku Vám všem přejeme jen to nejlepší. Hlavně zdarví a to ostatní už příjde samo :)

 

Archív novinek

2016  |  2015  |  2014  |  2013  |  2012  |  2011  |  2010  |  2009