22. PROSINEC 2014 - INTENZIVNÍ TRÉNINK AGILITY

V neděli jsme jako vždy vyrazili na pasení do Libhoště, sobota však nebyla klasicky pracovní, aspoň tedy pro mne, ale byla v duchu intenzivního tréninku agility pod vedením Terezy Králové. Zepp se sice jen s agility seznamuje, ale sem tam mu to i docela šlo. Teď jen zapracovat na jeho samostatnosti a bude to fajn :)

21. prosinec 2014 - Nové webové stránky

S radostí vám představujeme zcela nový design našich webových stránek a doufáme, že se vám bude líbit stejně, jako nám :) Za úžasný design děkujeme Lucii Duškové - Niarra Pro.

14. prosinec 2014 - Všední dny :)

Čas plyne a my stále chodíme na pravidelné procházky, sem tam i 11 kilometrové :), chodíme každou neděli pást a s Vixie i do speciální mateřské školky. Tam s námi poslední dobou chodí i Laďka a díky ní, máme opravdu parádní fotky. Ladi díky moc :)

18. listopad 2014 - Jeseníky

Opět jsme vyrazili po delší době do Jeseníků. V pátek jsem měl dovolenou a tak jsme měli opravdu prodloužený víkend, jelikož jsme se vrátili až v pondělí. Pátek a sobota byl ve stylu výletů, vyrazili jsme na Rabštejn a druhý den jsme se procházeli opačným směrem. Za tyto dva dny jsme ušli cca 50 km. V neděli a v pondělí už nám počasí moc nepřálo a tak jsme chodili jen už kratší procházky. Celkově to byly ale paráně strávené dne mimo Ostravu.

9. Listopad 2014 - Zkouška práce - FCI HWT CS

Poslední týdny jsme se opravdu plně věnovali pasení. Na pastvinu za ovečkami jsme jezdili minimálně 3 x týdně. Rozhodl jsem se totiž, že zkoušku HWT se Zeppem nebudeme dělat příští rok, ale že vše zkusíme zvládnout již letos. Den před zkouškou jsme šli opět trénovat a Zepp byl úžasný. V den zkoušky už to taková paráda nebyla :), ale zkoušku jsme úspěšně složili. Do budoucna zapracujeme na jeho obíhání a pak už to bude vážně super.

Fotky ze zkoušky:

Fotky z tréninku:

 

27. říjen 2014 - podzimní fotky

S naší dvorní fotografkou :) Laďkou Skopalovou jsme vyrazili na procházku a vznikly z toho parádni fotky. Díky moc.

 

18. říjen 2014 - akční období

Poslední dobou mám pocit, že čas neskutečně letí. V jednom týdnu toho stíháme tolik, že nemáme čas odpočívat. V pondělí chodíme na canisterapii do školky, v úterý jsme si přidali trénink pasení, ve středu nebo ve čtvrtek je agility trénink a v neděli opět trénink pasení. Do toho samozřejmě chodíme na procházky a výlety. Takže já a Vixie máme ještě k tomu týdně cca 50 km v nohách a Zepp tak 100. Stále totiž platí to, že je nonstop v pohybu, prostě pořád běží.

 

21. září 2014 - pasení

Místo neděle jsme na pasení vyrazili již v pátek. Konečně s námi jela už i Vixie, jelikož její hárání pomalu končí. O víkendu probíhaly první závody a tak jsme byli pověřeni alespoň trochu opracovat ovečky. Páslo se tedy na celém stádě. Zepp byl úžasný. Hned na začátku mi vyrazil dech, když dovedl celé stádo z opravdu dost velké vzdálenosti. Bylo mi jen líto, že jsem s sebou neměl kameru. Snad to příště napravíme. No a pásl výborně až do konce. Vixinka měla toto pasení jen jako zahřívací a šlo ji to taky výborně. Dokonce byla pochválena.

24. srpen 2014 - Tábor

Máme za sebou společný tábor, Zeppův první. Týden jsme strávili v Zahradišti, kousek od Žďáru nad Sázavou. Zkoušeli jsme si dog frisbee, poslušnost, agility a taky dog dancing. Na závěr jsme si udělali i zkoušku z dpg dancingu (freestyle). Zkouška v podání Zeppa a Vixie byla naprosto odlišná, ale počet bodů měli stejný. Zepp byl jen tak 50 x rychlejší než Vixie :). V každém případě jsme zkoušku složili a to s oběma na výbornou.

více fotek zde

14. srpen 2014 - Registrace v American Border Collie Association

Dnes nás opustila chovatelka Zeppa a nechala nám dárek k jeho narozeninám. Zepp dostal registraci v ABCA (American border collie association) Jeho registrace je ZEPPELIN ABC 403575.

11. srpen 2014 - Zkouška vloh ovčáckého psa

V sobotu jsme se Zeppem vyrazili na naši první zkoušku z pasení. Zeppík byl moc šikovný, ale opět se ukázalo, že ještě nedokáže na povel ukončit práci s ovečkami. Prostě chce pást a pást. Pan rozhodčí nám tedy vytkl poslušnost, na druhou stranu Zeppa označil jako nadějného. Na poslušnosti zapracujeme a příště to už bude jistě lepší. Tento den za Zeppem také přijela vzácná návštěva z Finska. Přijela chovatelka se sedmi psy a mezi nimi je i Zeppíkův otec a matka, kteří se také zúčastnili zkoušek v pasení. Tex byl dokonce v sobotu ohodnocen jako nejlepší pes.

Foto: Eva Maděrová

28. červenec 2014 - Jeseníky

Konečně jsme si o prázdninách prodloužili víkend a vyrazili do Jeseníků. Bylo to parádní jako vždy. Každý den nějaký výlet a dokonce jsme se šli podívat i na Rabštejn. Byly to opravdu parádní čtyři dny mimo Ostravu, ve velmi dobré společnosti. Po návratu jsme ještě jeli v neděli na ovečky a Vixie i Zepp byli úžasní.

14. červenec 2014 - pasení

Každou neděli, konečně pravidelně, chodíme do Libhoště na pasení ovcí. Tentokráte však bylo vše trochu jinak. Ovečky vyčleněné na pasení se spojily s ostatními a tak jsme s Vixie museli převést celé stádo zpět na pastvinu, kde se pase. Jelikož bylo venku docela horko, tak jsem musel Vixie nechat odpočívat a jelikož jiný pes nikde nebyl, tak jsem musel vzít Zeppa. Pro toho to byla úplná novinka, poprvé pásl velké stálo ovcí a šlo mu to moc dobře. Opravdu mne velmi mile překvapil. Bude z něj parádní pracant :), udělal mi velkou radost.

 

5. červenec 2014 - Májá

Vyrazili jsme na Čeladnou, podívat se na nový přírůstek Peťky a Pajoše. Mája je kouzelná, hravá a úžasně akční. Už teď se těšíme na další setkání.

22. červen 2014 - pasení

Za fotky moc děkuji Kamilovi.

 

12. červen 2014 - Tex

Zeppíkům taťka ve Finsku získal krásné druhé místo v trialu. Doufám, že Zepp se potatí.

11. červen 2014 - Vixie má narozeniny

tak a máme tady další narozeniny, tentokráte slaví Vixie a to již 5 let. Takže Vixie vše nej, hlavně zdraví a ať ti to lítá jako do teď. NO a mohla bys začít plavat :)

10. červen 2014 - Štěrkovna

opět jsme vyrazili s Krystýnou a Kukie na Štěrkovnu. Poslední dny bylo docela horko a tak jsme vyrazili k vodě a světe div se, Zepp plave a jak :) Jak mi kdysi řekla jedna paní borderka prostě plave, no a Vixie neplave tak mám doma aspoň jednu pořádnou borderku :)))

 

29. květen 2014 - zdravotní výsledky

ve středu 28. května jsem se Zeppem vyrazili směr Hradec Králové za panem doktorem Ekrem. Zepp na klinice podstoupil rentgeny kyčlí, loktů, ramen, páteře a také mu byla zkontrolována luxace pately. Jak nám řekl pan doktor Zepp se o sebe moc bojí a jeho tělo velmi rychle spaluje tak musel být několikrát přispáván. Naštěstí ale vše zvládl na jedničku a výsledky jsou také na jedničku :)

DKK 0/0

DLK 0/0

OCD nepostižen

Spondyloza 0

Luxace pately 0/0

 

14. květen 2014 - slavíme narozeniny

Je neskutečné jak ten čas letí. Dnes je to již rok co se ve Finsku narodil malý hnědý uzlíček Toberoi Zeppelin :) No a nyní je z něho už opravdu velký pes. Je neskutečně aktivní a dá se říct, že neutahatelný. Jak jsem už jsem snad i psal, myslím, že Zepp byl stvořen pro běh a ten si také maximálně užívá. Je stále v pohybu :) Zeppíku vše nej ať jsi stále stejný jako do teď jen by ses mohl trochu zklidnit :)

Aino děkuji za úžasného psa a všem sourozencům posíláme přání všeho nejlepšího.

K narozeninám Zepp dostal nový postroj a taky vodítko ze své rodné vlasti (hurta), nějaká ta odměna se taky najde a od chovatelky dostal k prvnímu roku registraci v ABCA (American working border collies' association) Papíry jsou na cestě :)

 

12. květen 2014 - Hraběšice

Opět jsme vyrazili do Hraběšic, tentokráte na prodloužený víkend. Díky čtvrtečnímu státnímu svátku jsme v Hraběšicích byli již od středy večer a zpět do Ostravy jsme se vydali v neděli. Počasí sice nebylo nic moc, ale naštěstí jsme promokli jen jednou a to nebylo nic hrozného. Vixie se Zeppem nachodili opravdu dost kilometrů a opět nechtěli ani za nic do baráku. Člověk je musí ze zahrady hnát téměř holí :)

 
22. duben 2014 - prodloužený velikonoční víkend

byl to parádní víkend. V neděli jsme vyrazili na delší procházku na Štěrkovnu, kde se Vixie se Zeppem parádně prolítali. Velikonoční pondělí jsme téměř celý den trávili v Libhošti u oveček. Přijela za námi vzácná návštěva Jay s Ljubkou a celé dopoledne jsme trávili pasením. Potom následovala procházka a zase pasení. Byl to opravdu parádně strávený čas.

 

18. duben 2014 - veselé Velikonoce

 

6. duben 2014 - březen

v březnu jsem používal aplikaci Endomondo a společně s Vixie a Zeppem jsme za tento měsíc ušli něco přes 300 km. Sem tam jsem aplikaci nezapnul, a proto se za měsíc ukazuje jen 299 km :)

2. duben 2014 - pasení

Poslední měsíc se už snažíme chodit pravidelně na pasení. Zeppíkovi to jde čím dál tím lépe, je to šikula. Taky jsme spolu začali chodit na agility k Elišce Panáčové. Máme za sebou dvě lekce a chystáme se na třetí, z té snad budeme mít i video.

 

14. březen 2014 - endomondo

Telefon mám zase v pořádku a tak můžeme zase měřit naše našlapané kilometry :) Edomondo

 

11. březen 2014 - Zeppovi sourozenci

Toberoi Spitfire, Apache a Ariane začínají s pasením a jde jim to moc dobře. Snad brzy také přidám video Zeppa.

 

10. březen 2014 - canisterapie

S Vixie pravidelně co 14 dní docházíme do speciální mateřské školky na canisterapii. Tentokráte jsme však měli doprovod. Šla s námi také Laďka a udělala nám moc pěkné fotky.

více fotek zde

 

3. březen 2014 - víkend na horách

Již v pátek odpoledne jsme vyrazili na víkendový pobyt do hor. Našim cílem byla Švarná Hanka, kde jsme se potkali z dalšími účastníky výletu :). Nakonec se nás sešlo krásných 19 dospělých a jeden malý prcek, Toníček. Samozřejmě nesměli chybět ani naši čtyřnozí mazlíčci, kterých bylo 25. Byl jsem velmi překvapený, že vše probíhalo naprosto pohodově. Na výletech jsme byli sice středem pozornosti, ale nikdo nic neříkal, že se v davech dalších lidí probíhalo 25 psů na volno. Byl to opravu parádní víkend ve velmi dobré společnosti.

 

23. únor 2014 - procházka

 

 

15. únor 2014 - hory

Po delší pauze jsme opět vyrazili na sobotní výlet. Jeli jsme vlakem na Čeladnou a od tama jsme šli na Ondřejník a potom přes Skalku do Kunčic pod Ondřejníkem. Již se stává tradicí, že při příchodu do Kunčic zjistíme, že vlak nám před pár minutami odjel a že tam hodinu budeme čekat. Doufám, že příště budeme mít větší štěstí a vlak stihneme :) Pro Vixie i Zeppa to byl docela náročný výlet, i když délka byla jen cca 13 km (chodíme to v podstatě denně) tak to neustálé běhání do kopce a z kopce bylo pro ně už docela dost. Druhý den byli oba moc hodní a docela i během dne pospávali.

 

28. leden 2014 - škola

Konečně mám za sebou veškeré zkoušky ve škole a začínáme znovu žít :)

 

2. leden 2014 - Jeseníky

Těsně po štědrém dni jsme vyrazili na parádní místo do Jeseníku do Hraběšic a tam jsme trávili veškerý čas až do 1. ledna. Jako vždy to byly parádní dny plné výletování a tentokráte ale i učení. Počasí sice nebylo nic moc, ale i tak to stálo opravdu za to.

 

1. leden 2014

Do nového roku vám přejeme jen to nejlepší a hlavně ať se vám vyplní všechny sny.

 

Archív novinek

2016  |  2015 2014  |  2013  |  2012  |  2011  |  2010  |  2009