28. prosince 2015 - vánoce

Vánoce jsme trávili na horách. Tentokráte nám ale počasí moc nepřálo, celých 5 dnů našeho pobytu byla šílená mlha. I přesto jsme však trochu výletovali a snažili se hory užít.

20. prosince 2015 - štěňátka a jejich nová jména

Vánoce se blíží :)

                                                                    
                              BUBBLE OF HAPPINESS                                                   BESTSELLER

      

               BRAVEHEART                      BUMBLEBEE                     BEST WISHES                      BEST FRIEND

více fotek zde

13. prosince 2015 - štěňátka mají 23 dnů

více fotek zde

7. prosince 2015 - štěnátka mají 17 dní

Více fotek zde

5. prosince 2015 - sranda

Momentálně máme doma opravdu veselo. Vixie hárá a posledních pár dní to jde opravdu poznat. Docela mne překvapilo, že ten kdo má největší zájem není Zepp ale Pó. :)

30. listopadu 2015 - jeseníky

Opět jsme vyrazili do Jeseníků, tentokráte na víkend.

                                 

22. listopadu 2015 - štěnátka mají tři dny

Více fotek zde.

19. listopadu 2015 - štěnátka zeppa a tess

Nakonec se narodilo šest prcků, čtyři kluci a dvě holky. Všichni jsou zdraví a krásní :)

9. listopadu 2015 - novinky

za poslední téměř měsíc se toho stalo docela dost. Hlavně jsme pilně trénovali a to jak pasení tak agility :) také jsme chodili na procházky a tím, že Pó roste, tak naše vycházky se aspoň trochu prodlužují.

 

30. října jsme vyrazili na víkend na hory. Tentokráte však nejen v lidské společnosti, ale také ve společností psí. Jeli jsme na Rabštejn a to v počtu 7 lidí a 11 psů, z toho bylo 9 border kolií. Při této příležitosti se ze mne stal kmotr parádního štěněte. Takže mám tak trochu dalšího psa a jeho jméno je Herding Devils Balance Bill. Jeho hlavní sport bude frisbee, ale věřím, že díky svému jménu bude jeho další aktivita jasná.

Pó 6. 11. oslavil svých prvních šest měsíců. Už se ale nemůžu dočkat až bude mít rok :)

No a poslední novinka je, že Zepp v neděli 8. listopadu složil zkoušku FCI IHT CS1 a to s úžasným výsledkem 82 bodů a celkově jsme se v této kategorii umístili na druhém místě.

13. října 2015 - potvrzena březost

dnes byla Tess potvrzena březost ultrazvukem. Štěňátka by se měla narodit kolem 20 listopadu. Vývoj štěňátek můžete sledovat zde.

13. října 2015 - fotky z finska

konečně se mi podařilo upravit a hlavně nahrát na stránky fotky z výletu do Finska, více zde.

29. září 2015 - čtyři dny v tatrách

V pátek jsme všichni vytrazili směr Tatry. Cesta měla trvat 3,5 hodiny, ale nakonec trvala hodin 5. Polsko bylo totálně ucpané a díky tomu také došlo k výraznému zpoždění. Počasí nám první dva dny nepřálo. Další dva dny už nepršelo a tak jsme mohli chodit na procházky. Vše se však muselo přizpůsobit Poovi. Takže výlety byly krátké, ale i tak si myslím, že si to pesani užili. Belianské Tatry jsou opravdu krásné a věřím, že se tam brzy zase vrátíme.

        

   

21. září 2015 - plánované krytí

o víkendu došlo k plánovanému krytí Tess Zeppem. Vše proběhlo bez problémů a teď jen měsíc počkat, zda se můžeme těšit na malé hnědé kuličky :).

20. září 2015 - týden staří :)

14. září 2015 - štěňátka

v neděli se Zeppovi a Oy narodilo 7 štěňátek. :)

7. září 2015 - víkend v hraběšicích

Je úžasné být pojízdný :) Když má člověk auto, dostane se kamkoliv a relativně velmi brzy. Proto jsme také v pátek po práci vyrazili směr Jeseníky. Příjemná společnost a podhorská krajina. Co víc si přát. Jen už se těším, až Pó povyroste a konečně budeme moci chodit na delší výlety než jen kolem domu :)

31. srpna 2015 - Pó a jeho první výlet na hory

v sobotu jsme ráno kolem 11 vyrazili směr Pustevny na první výlet Poa. V Ostravě nebylo moc pěkně tak jsem doufal, že na Pustevnách nebude moc lidí. Opak však byl pravdou. Vypadalo to tam jako na Václaváku, chodilo se v průvodu. Byl to děs. :) Pó si hory užil, sice většinu času se nesl na rukách, ale i tak měl dost času se proběhnout a socializovat se mezi milionem lidí :) Vixie a Zepp museli být téměř celou dobu na vodítku, takže pro ně to moc fajn výlet nebyl. Příště pojedeme na Pustevny snad jedině přes týden.

V neděli jsem byli na pasení a Pó poprvé pásel cca 80 ovcí a šlo mu to parádně. Škoda, že jsem s sebou neměl kameramana. Snad tedy příště.

   

18. srpna 2015 - zepp bude táta

V pátek jsem dostal výbornou zprávu, že Oy je březí a že Zepp bude táta. Necháme se tedy překvapit, jak to dopadne a kolik malých uzlíčků tam nakonec bude. Štěňátka by se měla narodil přibližně v polovině září. Díky tomu také přibyla v hlavní nabídce záložka štěňátka. 

17. srpna 2015 - vše stíháme :)

Vše teď nějak rychle běží. Pó a Zepp jsou stále silná dvojka. Pořád spolu a pořád ve hře. Chodíme plavat, pást ovečky a také na cvičák no prostě děláme toho neskutečně hodně. Konečně se trochu počasí umoudřilo a tak již doma máme příjemně a ne 32 stupňů jako donedávna, což pro psy bylo neskutečně náročné. O víkendu jsme byli v Jeseníkách, kde si to celá smečka náramně užila. Ani jeden nechtěl jít ze zahrady domů. 

                    

                     

3. srpna 2015 - aktivity

Poslední dobou vše nějak moc rychle utíká. Velkou zásluhu na tom má Pó. Začíná se k nám přidávat na tréninky pasení a agility. Máme za sebou tři setkání s ovečkami a vypadá to, že Pó bude mít stejný zájem jako Zepp, což je moc fajn. Je to velký hrdina, vůbec se nebojí. Včera s námi dokonce absolvovat trénink pasení i s veřejností. Cestou na pastvinu už jeli všichni tři společně v kufru a zvládli to na jedničku.

Další novinkou je to, že Zepp Póa přijal za svého a od soboty jsou z nich velcí kamarádi. Hrajou si snad celý den. Je to super, že už je nemusím tak moc hlídat :).

14. července 2015 - Pó

Co o Póovi napsat, je to neskutečný divoch a strašná piraňa. Kouše jako divý. Hlavní energie přichází každý večer po osmé hodině, v tuto dobu mám pocit, že snad nikdy neusne :). Doma si na něj pomalu zvykají. Zepp už ho nechce sníst a Vixie je čím dál tím více otrlejší k jeho útokům. Jinak je to také neskutečný jedlík. Pořád by jedl a když se mu nese miska s jídlem tak mám pocit, že sní i mně. Tak to je zatím v kostce Pó.

    

12. července 2015 - wallachia open

poslední dny byly opravdu velmi náročné. Již ve čtvrtek jsme se Zeppem a Vixie vyrazili zase na ovečky. V pátek ráno jel už jen Zepp a doma jsme zjistil, že si strhy polštářek. Naše plánované IHT v sobotu se tedy nekonalo :( Pejskové byli tedy doma a na Wallachia Open jsem byl jen já. V listopadu, kdy budou další zkoušky, na IHT snad už určitě nastoupíme.

9. července 2015 - návrat z dovolené 

29. června jsme vyrazili směr Finsko pro Póa. Bylo tam parádně, viděli jsme toho hodně a užili si parádní dny, jak v přírodě tak také u památek. Cesta zpět do ČR byla také mnohem příjemnější než se Zeppem. Pó prospal celý let a myslím, že v letadle ani nevěděli, že je štěně na palubě. Se Zeppem to jistě věděl i kapitán za zamčenými a beztak i zvukotěsnými dveřmi :) Cesta ale byla dlouhá se vším všudy se dá říct, že jsme cestovali více než 10 hodin.

25. června 2015 - nový člen

jak již někteří vědí, v naší skupině dojde k nárůstu a to o dalšího pejska. Tím je Toberoi Polar Night. V pondělí se poprvé uvidíme ve Finsku. 

                       

22. června 2015 - víkendový dogdancing

tento víkend jsme měli v plánu jinou aktivitu než pravidelné pasení a to právě dogdancing. Na návštěvu za námi dojela Alča s Lenkou a jejich pejsci. Teda jen někteří, ne všichni :) O zábavu bylo tedy postaráno. Zepp si našel svoji budoucí lásku a celé večery se věnoval Dotty.

14. června 2015 - pravidelná příprava na trénink pasení

Vždy před tréninkem musíme připravit ovečky pro další účastníky a jak to vypádá se můžete podívat na videu. :)

11. června 2015 - Vixie slaví narozeniny

Tak a zase slavíme narozeniny :) tentokráte od Vixie at o již její 6. Přejeme vše nej i sourozencům. 

17. května 2015 - akce zepp

"AKCE ZEPP" ukončena a Zepp se stal chovným psem. 

Toberoi Zeppelin - CHOVNÝ PES

14. květen 2015 - zeppovy narozeniny

Je neskutečné jak ten čas letí, Zepp už slaví své druhé narozeniny. Vše nej :)

11. květen 2015 - Jeseníky 

                 

                 

2. Května 2015 - akce zepp

dnes byla odeslána přihláška na bonitaci. 17. května tedy vyrážíme na bonitaci do Litoměřic.

18. dubna 2015 - pustevny

vyrazili jsme na výlet. Tentokrát na Pustevny. Počasí sice nebylo nic moc, ale procházka to byla parádní. Díky počasí bylo na Pustevnách docela málo lidí a tak si to Zepp s Vixie užili maximálně. Lítali jako draci po celou dobu procházky. 

10. a 11. dubna 2015 - Štěrkovna

Zeppík letos poprvé plaval a Vixie se čabrala :)

Fotky ze všech tří novinek co nejdříve.

7. dubna 2015 - akce Zepp

Se Zepíkem jsme vyrazili za panem doktorem Staňou na vyšetření očí a výsledek je výborný.

Toberoi Zeppelin - CEA, PRA, C, LL, Glaucoma - nepostižen

6. dubna 2015 - Velikonoční hraběšice

Již v pátek po práci jsme vyrazili směr Jeseníky. Opět úžasné dny plné pohody a procházkování, jen jsme nečekali tolik sněhu. Za celou zimu jsem v Jeseníkách tolik sněhu neviděl :). V sobotu jsme vyrazili i do papíren ve Velkých Losinách. Bohužel jsem zapomněl foťák, takže jen pár fotek z mobilu.

3. dubna 2015 - veselé velikonoce

foto Laďka Skopalová

30. března 2015 - procházka

V neděli jsme po delší době vyrazili na procházku ve větším kolektivu. Jako místo jsme si vybrali Štěrkovnu. Vixie i Zepp se pořádně prolítali a celkově jsme si procházku všichni maximálně užili.

23. březen 2015 - coursing

v sobotu jsem výjimečně nebyl v práci a tak jsme s Vixie a Zeppem zašli na coursing. Původně jsem nechtěl Vixie vůbec nechat běžet, ale nakonec běžela jako první. Lovecký instinkt má a tak mi bylo jasné, že poběží a taky běžela. U Zeppa jsem si tak jistý nebyl a tak první běh běžel jen rovinku. Běžel moc pěkně a tak druhý běh už běželi oba půlku a oba byli moc šikovní. Zepp běhání miluje, takže si myslím, že coursing je přesně stvořen pro něho. Doufám, že se zase na nějaký trénink dostaneme.

Jinak stále paseme, poslední dobou už tři krát týdně.

Pár fotek ze soboty, autor: Marian Kohut.

       

       

11. březen 2015 - nové a staré video

Zepp - 22 měsíců

Zepp - 3. měsíce

2. březen 2015 - endomondo

Tak a máme za sebou rok s aplikací Endomondo, ta nám ukazuje cca 3200 km. Je však pravda, že to není vše co jsme společně s Vixie a Zeppem nachodili, aplikaci nezapínám na večerní venčení a sem tam zapomenu i přes den. Myslím si tedy, že za rok nachodíme něco mezi 3500 a 4000 km.

Dnes jsem také upravil odkazy na webové stránky, smazal jsem neaktivní a přidal nějaké nové.

23. únor 2015 - nový přírůstek :)

od poloviny února máme nového člena rodiny a je jím Škoda Octavia Combi, po cca 15. letech od autoškoly jsem poprvé řidil a docela mne to baví a snad mi to i jde :) V neděli již jezdíme na ovečky po vlastní ose a pravděpodobně přidáme k neděli další den tréninku pasení. To budou pokroky :)))

Přikládám krátké video z nedělního tréninku.

6. únor 2015 - zimní fotky

velké díky Laďce Skopalové za parádní fotky.

     

2. únor 2015 - pracovní certifikát

A na výstavu už Zepp může jít do pracovní třídy :)

26. LEDEN 2015 - Rabštejn

V pátek po práci jsme vyrazili směr Jeseníky, tentokráte však ne do Hraběšic, ale na horskou chatu Rabštejn. Víkend se nesl v duchu parádní lidské a samozřejmě i psí společnosti, procházek, výborného jídla, zábavy a smíchu. Jedním slovem se dá říct, že víkend byl ÚŽASNÝ.

Díky všem zúčastněným.

       

16. LEDEN 2015 - Akce zepp :)

Zepp je zapsán v České plemenné knize. Další krok k uchovnění. 

Toberoi Zeppelin - CMKU/BOC/8024/-14/13

14. Leden 2015 - Canisterapie

nové fotky z canisterapie, více fotek

foto: Laďka Skopalová

 

5. leden 2015 - akce Zepp :)

Odeslán finský rodokmen na ČMKU s žádostí o zapsání do české plemenné knihy.

4. ledna 2015 - Vánoce a Nový rok 2015

Již 22. prosince jsme vyrazili do Jeseníků. Naše svátky byly spojeny s mnoha výlety do okolí. Nejdelší měl krásných 29 km. Pesani si to užívali do sytosti. Já však musel odjet po Vánocích zpět na dva dny do Ostravy. Pejskové ale trávili i tento čas na horách. Silvestr byl opět spojen s výlety do okolí. Návrat do Ostravy proběhl v sobotu a v neděli jsme společně zahájili záčetek pastevecké sezóny a již jsme se vrhli do tréninku.

                                     

3. ledna 2015 - akce Zepp :)

Rozjíždíme akci uchovnění Zeppa. Na konci prosince 2014 jsem se stal členem klubu border kolií v ČR (bcccz) a to byl náš první krok v tomto směru.

1. ledna 2015 - Nový rok

Všem přejeme jen to nejlepší do dalšího roku. Hlavně zdraví a taky trochu toho štěstí. KRÁSNÝ NOVÝ ROK 2015.

PF 2015

Archív novinek

2016  |  2015 2014  |  2013  |  2012  |  2011  |  2010  |  2009