14. prosince 2016 - skluz v aktualitách :)

nějak ten čas letí a já vůbec nestíhám. Od poslední aktualizace toho máme hodně za sebou. Zeppovi se noha krásně zahojila, ale i tak jsme nestihli závody v pasení, které byly na  začátku listopadu. Zepp už mi tam ale hodně pomáhal. Další víkend jsem se jako divák zúčastnil školení rozhodčích, což bylo pro mne velmi zajímavé. Stále se všemi psi zdokonalujeme naši souhru při pasení. Vixie chodí do speciální školky na canisterapii, Zepp se zase věnuje agility a Pó trénuje poslušnost. Já mám nový foťák, ale nemám čas na focení. Což mně mrzí, ale věřím, že se to brzy zlomí a času bude trochu více.

31. října 2016 - víkend na horách

opět jsme vyrazili na víkend na hory. Počasí nám ale moc nepřálo, sice přes den nepršelo, ale v noci teda pořádně. Ráno bylo vše totálně mokré a Zeppova noha, ač v botičce, dostala docela zabrat. Naštěstí se ale stále lepší, což je fajn.

                         

17. října 2016 - zranění

Poslední dobou máme nějakou smůlu, tedy hlavně Zepp. Při venčení si někde rozřízl polštářek na noze a rána nevypadá moc dobře. Čeká nás delší léčení. Snad to ale nebude půl roku jak nás straší.

1. října 2016 - výlet

Dnes jsme vyrazili kouknout na zříceninu hradu Vikštejn a pak jsme pokračovali směr Hraděc nad Moravicí a prošli se tam.

27. září 2016 - Jsme doma

tak náš výlet se nachýlil ke konci. Ujeli jsme téměř šest tisíc kilometrů a viděli toho opravdu hodně. Projeli jsme čtyři země, ubytovaní jsme byli v desíti městech. Potkali jsme spoustu našich finských přátel a viděli spoustu Toberoi psů. Byla to opravdu parádní cesta. Až se mi myšlenky utříbí, pokusím se naši cestu ješte jednou pořádně shrnout.

26. září 2016 - Lodž

Lodž je třetí největší město Polska. Viděli jsem nejdelší promenádu v Polsku a také opravenou část budov, které kdysi sloužili jako průmyslové budovy. Byla to pro mne nejkrásnější část tohoto města.

25. září 2016 - Vilnius

Cesta do Tartu byla po delší době zase dlouhá, více než 500 km. Vilnius je ale opravdu krásné město. Zvláště se mi líbil "Upper Castle", bohužel nahoru nesměli psi, tak jsme jej viděli jen ze spodu. Musí být z něj opravdu krásný výhled na celé město.

      

        

24. září 2016 - Tartu

ráno jsme vyrazili na trajekt směr Tallinn. Cesta byla opět velmi zdlouhavá a pak jsme jeli dalších cca 200 km do Tartu, kde jsme byli ubytovaní. Následovala procházka po Tartu. Město mi dost připomínalo Ostravu-Porubu :). Je v něm, ale pěkný park, kde je nádherná zřícenina řádového kostela.

22. a 23. září 2016 - Helsinky

dva dny plné miliónů lidí a miliónu aut, teda hlavně těch aut. Jezdil po Helsinkách je opravdu za trest :), zlaté cesty na severu, kde jsem sem tam potkali auto. Světlými okamžiky v Helsinkách byly naše setkání se Zeppovými sourozenci a taky s chovatelkou Zeppa a Polara. Bylo moc fajn vás všechny zase vidět a tentokráte i s mými psi.

      

21. září 2016 - chata u jezera

ráno po 7. hodině jsme vyrazili směr oblast Kuopio, kde jsme měli zajištěnou chatku u jezera. Dojeli jsme kolem 3. hodiny, takže jsme měli docela dost času na procházku po okolí a taky na koupání v jezeře. Pó se Zeppem si užívali volného kempu jen pro sebe, na druhou stranu,  i kdyby tam někdo byl, ani bychom o něm nevěděli. Chatky byly opravdu hodně daleko od sebe, oddělené kusem lesa.

                                             

20. září 2016 - Artikum

opět ranní procházka :) a pak cesta do muzea Arktikum. Super zářítek, konečně jsem také viděli polární záři, sice jen hologram ale i tak to bylo fajn. Na tu skutečnou jsme zatím neměli moc štěstí. Těžko říct, zda ji vůbec uvidíme, protože zítra již opouštíme Rovaniemi a míříme do oblasti Kuopio, která je plná jezer. Odpoledne jsme se šli projít do místní "hiking area". Šli jsme podle značky "šiška" a šli opravdu nádhernou oblastí, kdy jsme přecházeli různé můstky a dostali se až na parádní vyhlídku. Jo a na večeři jsme měli soba s bramborovou kaší :).

19. září 2016 - Ranua Zoo

ráno jsme klasicky vyrazili na procházku po okolí. Před polednem jsem již vyrazili směr Ranua do ZOO aktických zvířat. Bylo to zajímává procházka, protože jsme celou dobu chodili po dřevěných můstcích. Konečně jsem také z blízka viděli soba, losa další zvířata. Po cestě do ZOO jsme také konečně viděli volně se pohybující soby. Odpoledne jsme se šli zase projít po Rovaniemi.

      

18. září 2016 - povahový test

dnes ráno jsme se šli podívat na zkoušku povahového testu. Na začátku testu se dva rozhodčí dívali jak pes reaguje když dejší dobu jeho majitel stojí a s někým se baví, následovalo hraní si ze psem (hrál si s ním jeden z rozhodčích). Další prvek byl něco jako sáňky, člověk se psem stál a jeden z rozhodčích začal tahat provaz na kterém byly připevněny sáňky a figurína člověka. Vše hrozně rachotilo, protože test se odehrával v prostorách betonárky. Sáňky s figurínou byly dotáhnuty až k člověku se psem. Když se pes bál, člověk směl k sáňkám přiklednout a pohladit figurínu, atd. Následoval útok jednoho z rozhodčích na člověka a psa a to s tyčí, v této části testu měl rozhodčí kapuci. Rozhodčí se přibližoval ke psu, když byl téměř u psa, otočil se a šel pryč. Pak se vrátil bez kapuce a mile na psa mluvil a šel až k němu a začal ho hladit. Následovala tmavá místnost, kterou jsme neviděli. Pak byla část u které jsem se prvně lekl i já. Najednou jeden z rozhodčích zatáhl za provaz a najednou se roztáhla plachta, která se objevila vedle psa, následoval barel, který spadl ze stojanu. Pak se pes uvázal k plotu na krátké vodítlo a psovod odešel. Opět došlo k útoku na psa jednoho z rozhodčích v kapuci a pak tentýž rozhodčí šel ke psovi bez kapuce a zase ho začal hladit. Celý test byl ukončen reakcí na střelbu, kdy rozhodčí třikrát vystřelil a pozoroval reakci psa. Opravdu zajímavá zkušenost.

Pak následoval opět výlet do přírody a krásná procházka po okolí Rovaniemi.

17. září 2016 - rána v noze

každodenní ranní procházka a fotky z ní. Následovalo opět pasení, kde se sešlo šest Toberoi psů. Polar a jeho dva sourozenci Zuri a Jack, Polarův polobratr Camo, Zepp a malý syn Zeppa Sam. Zepp se při pasení zranil a má cca centimetrovou otevřenou ránu. Snad se vše bude rychle hojit. Večer nás čekal večírek ve finském stylu, který byl parádní. Díky za něj.

                                  

16. září 2016 - nemoc

ráno jsme už měl pocit, že umřu. V noci jsem nemohl téměř spát, jak mně bolelo v krku a neustále jsem se budil, ale ani to mne nezastavilo :). Hlavním důvodem byla druhá česká výprava po Skandinávii se kterou jsme se setkali opět v Santově vesnici. Společně jsme pak vyrazili na procházku, kdy jsme všichni přišli totálně promočení. No a večer byl ve stylu opékání a čekání na polární záři. Té jsme se nedočkali, ale i tak byl tento večer moc fajn.

             

15. září 2016 - První den v Rovaniemi

ráno jsme vyrazili na krátkou procházku a pak jsme jeli omrknout finské ovečky. Bylo moc fajn vyzkoušet jak budou oba psi pracovat na ovcích které neznají a ještě v naprosto jiných podmínkách. Zepp nezklamal a Polar byl a je stále rychlý jako střela. Po návratu domů, jsem se začal cílit docela špatně, ale i tak jsme vyrazili za Santou do Santa's Village. Bylo zajímavé pokecat se Santou :) a překročit severní polární kruh.

            

14. září 2016 - rovaniemi

další dlouhý den téměř jen v autě. Po cestě jsme se zastavili na pár odpočívadlech a všude se koukali na krásná jezera. Pesani se dokonce koupali, ale počásí je čím dál tím více chladnější, tak to bylo asi naposled.

13. září 2016 - Finsko

dnes jsme cestovali opravdu hodně dlouho. Ráno nás čekal trajekt z Tallinnu do Helsinek a pak cesta do Vaasa. Trajekt nás stal hodně času, takže jsme do Vaasa dojeli až v cca 19.30. Takže po městě koukneme až zítra.

12. září 2016 - Tallinn

tak dnes jsme zvládli projet část Litvy, celé Lotyšsko a také Estonsko. Cílem byl Tallinn a odsud zítra míříme směr Helsinky. Je tady krásný park, jen ve velké části jsou psi zakázáni. Celkem ujeto 1607 km.

            

11. září 2016 - Kaunas

druhá zastávka v naši cestě. Litva a Kaunas. Moc pěkné město s krásným parkem. Zatim celkem najeto 1020 km.

            

10. září 2016 - První zastávka na cestě do rovaniemi

Naše cesta začala po 8 hodině ráno, kdy jsme vyrazili směr Polsko. Naší první zastávkou bylo polské město Lublin, kde zrovna probíhá "Europejski Festiwal Smacu". Takže všude milion lidí což si hlavně "užíval" Polar.

7. září 2016 - dovolená

v sobotu vyrážíme na naši dlouho plánovanou dovolenou do Finska. Společnost mi bude dělat Zepp a Pó, kteří se jedou podívat domů :) Našim cílem je Rovaniemi a severní polární kruh a hlavně polární záře. Pokud vše půjde podle plánu, budu zde každý den naší cesty dávat informace co se děje a kde zrovna jsme. První zastávka bude v Lublinu v Polsku. Foto ilustrační, snad po návratu budu mít už své vlastní.

2. září 2016 - Zeppovi prckové ve Finsku

29. srpna 2016 - prázdniny

naše prázdniny byly spojeny hlavně s mým studiem. V červenci jsme byli 4 dny v Jeseníkách a 3 dny v Ostravě. Ty dny co jsme byli v Ostravě jsme jezdili na trénink pasení. Ty co jsme byli v Jeseníkách jsme aspoň tedy v červenci trávili výlety, ne však příliš dlouhými, vše se odvíjelo od mého učení. V srpnu jsme už byli v Ostravě a sem tam jeli na víkend do Jeseníků, výlety už moc nebyly a tréninky pasení už taky ne, vše už bylo spojeno jen s učením. Po 23. srpnu nám ale začaly ty pravé prázdniny. Začínáme zase více výletovat a taky se chystáme na náš první výlet do zahraničí. Na více než 14 dní pojedeme do Finska, kouknout se na polární záři a za polární kruh. Tak snad vše dobře dopadne.

Foto: Jirka Wasserbauer

                                  

25. června 2016 - vodní zábava

21. června 2016 - Zeppova dcera Belinka

Foto: Jirka Wasserbauer

11. června 2016 - všechno nejlepší Vixie

tak dnes Vixie slaví své již 7 narozeniny. Vše nej :)

24. května 2016 - zdravotní výsledky

TOBEROI POLAR NIGHT

DKK 0/0

DLK 0/0

OCD nepostižen

Spondylóza 0

Luxace pately 0/0

21. května 2016 - PrADĚD

Poprvé jsme vyrazili na delší výlet.  Ušli jsme přibližně 30 km a všichni včetně Polara jsme to zvládli. Byl to moc faj výlet.

19. května 2016 - štěňátka

Zeppovi a Misty se ve Finsku narodili tři malí mušketýři :) Všichni se mají čile k světu.

16. května 2016 - Zeppovi potomci

Potomci Zeppa a Tess, jak jinak než s ovečkami při tréninku pasení. Foto Jirka Wasserbauer

    

14. května 2016 - Narozeniny

tentokráte je oslavence Zepp, který slaví 3 narozeniny. Vše nej :)

9. května 2016 - Jeseníky

6. května 2016 - pó slaví

je neskutečné jak čas letí, ale právě 6. května je to přesně rok co se narodil nejmladší člen naší smečky. Všechno nejlepší Pó :)

                          

23. dubna 2016 - procházky, pasení, nový objektiv

                   

  

  

  

                     

13. dubna 2016 - začínáme s agility

Po delší, zimní, přestávce opět začínáme s tréninkem agility.

7. dubna 2016 - misty je březí

Dnes byla potvrzena březost u Misty. První čistě Toberoi štěňata by se měla narodit kolem 20. května 2016.

29. března 2016 - hraběšice

24. března 2016 - krásné velikonoce

21. března 2016 - náročný týden

Od pondělí jsme měli vzácnou návštěvu a to chovatele Zeppa a Poa, přijela za námi Aino a Jake. Bylo fajn je zase po delší době vidět. Pokud vše půjde dobře, tak v září vyrazíme na výlet do Finska a při té příležitosti si asi zkusíme i závody v pasení.


Druhá část týdne byla pro mne extra pracovní. No a v neděli jsme vyrazili na závody a zkoušky v pasení. Pó se účastnil zkoušky ZVOP (zkouška vloh ovčáckého psa) a Zepp šel do závodů v kategorii CS1. No a myslím, že oba vše zvládli na jedničku. Pó zkoušku složil a Zepp se umístil na třetím místě a složil tím zkoušku FCI IHT CS1. Takže už máme za sebou dvě a před námi je už jen jedna zkouška a pak se budeme muset přesunout do dvojek.

Za fotky díky Nicol Urbanové

                                                                 

3. března 2016 -  zapůjčený objektiv

začal jsem plánovat nový objektiv a dostal jsem úžasnou nabídku od Honzy, že mi objektiv půjčí, abych si ho mohl osahat. No a tady jsou výsledky.

 

 

 

22. února 2016 - další náročný víkend

tak a máme za sebou další náročný víkend. Už i týdny jsou akčnější protože jezdíme na pasení minimálně dva krát týdně. Minulý týden to bylo dokonce tři krát. Naše druhé pasení bylo vyjímečné tím, že s námi do Libhoště jeli i Zeppovy štěňata. Všichni byli moc šikovní a a ni jeden se ovcí nebál. Po pasení následovala procházka. No a v neděli jsme na pasení vyrazili taky. Počasí si s námi poslední dny zahrává, ve čtvrtek jsme pásli v relativním suchu, v sobotu ve sněhu a v neděli v bahně.

Fotil opět Jirka Wasserbauer.

     

          

více fotek zde

15. února 2016 - akční víkend

v pátek jsem měl v práci dovolenou a se psy jsme vyrazili směr Libhošť a pasení. Byl to rozhodně lépe ztrávený čas než v práci. Odpoledne jsem už bez psů vyrazil směr Katowice, kde probíhal koncert Janáčkovy filharmonie. Bylo to super. V sobotu jsme vyrazili směr Slovensko a Padáň, kde jsme se jeli podívat na štěňata po Zeppovi a Anize. Jsou to úžasné kuličky :). I v této skupině jsem si oblíbil jedno štěně. Je to černobílý chlapeček Follow me. Je naprosto úžasný a hrozně mi vzhledově připomíná Zeppovu sestru Marrtu, která je ve Finsku policejním psem.

        

7. února 2016 - setkání

v sobotu po práci jsem se psi vyrazil směr Štěrkovna, kde na nás čekali tři Zeppovi potomci společně s páníčky a dalšími psi :). Nakonec se nás sešla pěkně početná skupina a k tomu ještě se dvěma fotografy. Bylo to parádní setkání a již teď se těším na další. Ač procházka nebyla moc dlouhá, všichni jsme si to užili.

Autor fotek: Jirka Wasserbauer

více fotek zde.

       

31. ledna 2016 - rabštej

vyrazili jsme na víkend do Jeseníků, tentokráte to ale nebylo jako obvykle do Hraběšic, ale na horskou chatu Rabštejn. Výletu se účastnilo sedm lidí a deset psů. Byl to parádní víkend plný zábavy a procházek. Myslím, že si to psi náramně užili. Mezi členy psí skupiny byl také Skippy, Zeppův syn. Je to úžasný pejsek, který během chvilky běhal se všemi psy a vůbec se nebál.

24. ledna 2016 - sobotní procházka a nedělní pasení
   

  

17. LEDNA 2016 - VÝLET DO HOR

konečně nasněžilo a tak jsme v sobotu vyrazili na Čeladkou. Počasí bylo moc fajn, celou cestu nám sněžilo a nebyla moc velká zima. Cesta zpět však byla veselá. Všude to klouzalo a to pořádně. Nakonec jsme vše ale krásně zvládli a pesani byli náramně unaveni.

Dnes jsme vyrazili do Libhoště na pasení, bylo to první pasení ve sněhu v tomto roce.

 

11. ledna 2016 - 52 dnů

a už jen kluci.

                                   

                                   

více fotek zde

10. ledna 2016 - loučení

první dvě psí slečny opustily rodný domov a šly do domovů nových. Při této příležitosti byli také všichni vyfoceni a to Jirkou Wasserbauerem. Díky moc za krásné fotky

         

                                                         

8. ledna 2016 - návštěva veterináře

štěňata čekala další vyšetření. Všichni jsou opět zdraví. Všichni chlapci mají obě varlata :).

7. ledna 2016 - výsledky očí

všechna štěňata podstoupila v Ostravě vyšetření očí a to s úžasnými výsledky. Všechny jsou zdravé.

5. ledna 2016 - 45 dní

Vice fotek zde

3.  ledna 2016 - zeppovi sourozenci ve finsku

Tempo & Yive & Riemu

2. ledna 2016 - Štěňata

1. ledna 2016 se narodila štěňátka Anize a to na Slovensku. Narodili se čtyři kluci a jedna holčička. Ta zůstene v domovské chovatelské stanici Quick Angel.

1. ledna 2016 - Nový rok

opět na horách :) tentokráte bylo počasí už mnohem příjemnější. Bylo moc pěkně a tak jsme během jednoho dne zvládli hned několik krásných míst v Jeseníkách. Koukli jsme se do Karlovy Studánky, do města Jeseník a taky do Jesenických lázná a zavítali jsme i na Červenohorské sedlo. Na konci našeho pobytu dokonce i sněžilo a tak si pesani i tak trochu zadováděli ve sněhu. Sice ho moc nebylo, ale i tak to stálo za to :) Do Ostravy jsme se vrátili v sobotu a zaskočilo nás docela chladné počasí. V neděli již bylo -15 a to je na mne docela dost málo. Pó tedy dostal obleček od Vixie, ale poštou už mu putuje nový a k tomu i vodítko a postroj.

Všem přejeme do roku 2016 vše nejlepší a hlavně zdraví. To je to nejdůležitější, ten zbytek se nějak dostaví sám :)

Archív novinek

 2016 2015  |  2014  |  2013  |  2012  |  2011  |  2010  |  2009