18. prosince 2017 - konec roku

tak pomalu se nám blíží Vánoce a také konec roku. Celou dobu od 23. prosince až do 1. ledna budeme trávit na horách. Už se nemůžeme dočkat :). A v sobotu 23. ještě ukončíme naši pasteveckou sezónu a pak se ovce na nás můžou těšit zase v dalším roce.

11. prosince 2017 - konečně aktualizace

Čas neskutečně pádí a já nestíhám. Už si ani nepamatuji, co všechno jsme za tu dlouho dobu společně zvládli. Za zmínku jistě stojí to, že jsem přestal trénovat v Libhošti a v současné chvíli jezdíme trénovat k Olomouci. Byli jsme také ve Vsetíne a plánujeme navštívit Budišov na Budišovkou, ale k tomu zatím nedošlo. V každém případě, klukům změna prospěla. Jde vidět, že když pouze trénují a nemusí ovce přivádět pro ostatní a pak zachraňovat situaci, když ovce utíkají, tak opravdu velmi dobře pracují. Věřím, že příští rok na závodech budeme válet :). 

Další novinkou, která stojí za zmínku je krytí Zeppa. V prosince nakryl fenku Latinborder Halle Berry. Takže na začátku roku 2018 můžeme očekávat přírůstky. Březost byla již potvrzena. Whippy je úžasná fenka, kterou znám osobně a myslím si, že štěňata po nich budou parádní. Už teď se těším, až se v únoru na ně pojedeme podívat. 

No a nakonec ještě jedna věc. Zeppova štěňata jsou parádní :). Bäxx s Maxem opravdu válí na agilitním poli. Nominovali se na Mistrovství světa na příští rok a také získali parádní druhé místo ve finále na Amadeus Agility Worldcup 2017. No a nedaří se jen jim, ale i ostatním Zeppovým štěňatům jako je Skippy, Temča, Jericho, Flash, Eshai a další. No a někteří zase válejí s ovečkami a umísťují se na prvním příčkách jako třeba Bambula s Monikou nebo velký potenciál jistě mají Laura a Sam.

Bäxx | AAWC 2017 from Max Sprinz on Vimeo.

17. října 2017 - parádní víkend

tak a máme za sebou jeden z nejlepších víkendů v roce. V sobotu sice vše začalo pozvolna, protože jsem musel do práce, ale po tom jsme vyrazili směr Budišov nad Budišovkou a tam jsme si parádně zapásli. V neděli ráno jsem šel fotit kamarádku, která je těsně před porodem a odpoledne jsme opět vyrazili pást, tentokráte ale k Olomouci do Lošova. Závěr pak byl věnovaný koním, které jsem krmil, hřebelcoval a dokonce se na jednom parádním projel.. Tak snad se takovéto víkendy budou opakovat častěji.

2. října 2017 - seminář s Martou

Celý víkend jsme trávili v Libhošti na semináři s Martou Chmiel z Polska. Byly to parádní dva dny plné zábavy a tréninku. Počasí nám vyšlo parádně a dokonce jsem se opálil :). Už se těším na další trénink, kde se pokusím využít rady, které jsem dostal. U Zeppa budu méně mávat rukama a budu ho více povelovat pouze hlasem, nebo snad už časem píšťalkou a u Polara zapracujeme na větším oblouku a nebudu ho pouštět tak blízko k ovcím. 

13. září 2017 - čas letí :)

člověk se ani nenadá a najednou je měsíc, dva, tři pryč a člověk kouká jako blázen, jak ten čas letí. Tak tokový pocit mám teď. Sice to nejsou tři měsíce ale téměř dva. Za tu dobu jsme toho zvládli hodně. Jak společně tak i sem tam já sám :). Poslední dobou se hodně věnujeme pasení, pokud to jde, jezdíme i několikrát týdně.  Zatím nám to světlo dovolí, ale nebude to dlouho trvat a bude tomu konec. Navštívili jsme i Jeseníky a já i Miláno (tam jsem byl bez psů :)). No a poslední naše akce byly závody 9. září, kdy jsem společně se svými psy vychystával ovce na start. A musím říct, že všichni tři byli moc šikovní. Teď už vím, že se na ně můžu plně spolehnout. Jinak závody to byly i na kačenách, na kterých také trénujeme a musím napsat, že Polarovi to jde parádně.

Nějaké fotky přidám co nejdříve.

17. července 2017 - závody a dovolená

máme za sebou víkend v Jeseníkách, víkendové pasení, víkendové závody a také dovolenou v Rakouských Alpách. 16. června jsme vyrazili směr Jeseníky a víkend jsme trávili na horách. Další víkend nás čekalo víkendové intenzivní pasení, kde jsme dokonce spali ve stanu přímo na pastvině. Tím že je pastvina kousek od vysokorychlostní komunikace tak to byla docela probdělá noc. Jak Polar tak Zepp spali poprvé ve stanu a oba dva to zvládali naprosto parádně. Další víkend nás čekali závody. My jsem nezávodili, ale připravovali jsme ovce na start, vychystávali ovce a dělali jsme snad všechno možné. V neděli kolem 13.00 hodiny jsme opustili pastvinu a vyrazili směr Altaussee v Rakousku. Na místo jsme dojeli až večer a to v dešti, cesta to byla docela dlouhá, ale všichni jsme ji zvládli. Další týden jsme již trávili výlety po Alpách a viděli jsme toho opravdu hodně. Poslední dny už jsem musel všechny psy tahat do kopce já, jak byli utahaní. No a teď už nám zase začali tréninky pasení, na víkend se opět chystáme do Jeseníku. Prostě si užíváme prázdninový režim :).

Část fotek je v galerii

19. června 2017 - hory

konečně se situace v práci uklidnila a já mám více času. Využili jsme tedy situace a vyrazili směr Jeseníky. V sobotu, ač nám počasí moc nepřálo, jsme se šli po delší době více projít. Všechny dny si psi pořádně užili, protože většinu času měli možnost trávit pochodováním mezi zahradou a domem. Myslím, že se vydováděli dostatečně. :)

           

15. června 2017 - vyšetření očí

Zepp i Polar podstoupili klinické vyšetření očí u pana doktora Stani. Oba dva mají oči naprosto v pořádku. Polar má tedy za sebou všechna nutná vyšetření k bonitaci. Teď jen zažádat o český průkaz původu a účastnit se bonitace.

       

11. června 2017 - další narozeniny

tak tentokráte své narozeniny a to již osmé slaví Vixie. 

27. května 2017 - narozeniny

Úplně jsem zapomněl, že mí oba Toberoiové slavili narozeniny. Všechno nejlepší. Narozeniny Vixie se blíží tak se to pak oslaví vše najednou :)

26. května 2017 - seminář pasení

Poslední dobou zase čas nějak moc letí. Ani nevím jak a už je to týden od semináře s Eliane Verboven z Belgie. Dostal jsem spoustu zajímavých rad. Trénovali jsme hlavně dělení. V Budišově nám to docela šlo, v Libhošti už to bylo zase mnohem horší. Snad až se i v Libhošti bude pást na odstavených jehňatech tak to bude jednodušší. 

Více fotografií ve fotogalerii zde.

13. května 2017 - sportujeme s bordekou

V tento den jsme se účastnili akce "Sportujeme s borderkou" v Libhošti. Předváděli jsme ukázku z pasení a věnovali jsme se těm, kteří si pasení chtěli vyzkoušet. Dále si lidé mohli vyzkoušet další sporty a to obedience, dog dancing, frisbee, agility, individuální mushingové disciplíny jako byl canicross, jízdu na kole, koloběžce atd. Myslím, že se akce podařila a snad ji příští rok zase zopakujeme.

4. května 2017 - videa z pasení

2. května 2017 - intenzivní pasení

v sobotu jsme vyrazili na pasení směr Olomouc za Monikou a Bambulou. Bylo to moc fajn a vypadá to, že k Olomouci vyrazíme zase a to v nejbližší době. Neděle a sváteční pondělí bylo spojeno s pasení v Libhošti. Oba dva dny bylo počasí fajn a v pondělí bylo dokonce krásně a slunečno. Dokonce jsem se i opálil, možná spíše spálil :). Na pasení se Zepp zase sešel s Temčou a také se Skippym. Oběma pasení jde na jedničku :)

17. dubna 2017 - velikonoce

jak jinak strávit čas Velikonoc než na horách :) a tak jsme na hory vyrazili. V pátek jsme šli ještě ráno před odjezdem na trénink pasení a pak už směr Jeseníky. Prodloužený víkend to byl opravdu aprílový, zvláště pak počasí. Během čtyř dnů a to snad i během pár minut bylo slunečno, polojasno, zataženo, pršelo, sněžilo padaly kroupy do toho všeho bylo bezvětří, foukalo a pak i fučelo :) V každém případě to byl fajn čas. Fotky co nejdříve.

          

31. března 2017 - noc s andersenem

Na večer jsem opět vyrazil směr práce, tentokráte ale už i s Vixie. Měli jsme namířeno za dětmi, kteří v rámci Noci s Andersenem přespávali v knihovně. S Vixie jsme jim jeli ukázat canisterapii. Myslím, že se akce podařila a děti si Vixie náramně užili. Máme i pěkné video, které jsme dostali a za něj děkujeme. Video najdete zde

Další canisterapie nás čeká v květnu, kdy půjdeme do rodinného a komunitního centra Chaloupka.

28. března 2017 - konečně aktualizace

je neskutečné jak čas letí. Za poslední dva měsíce jsme toho stihli docela hodně. Stále chodíme minimálně jednou týdně na pasení, stále trénujeme agility. Teď když se konečně změnil čas a bude více světla, budeme více trénovat pasení. Je potřeba se trochu hnout z místa :). Pro tento rok máme v plánu dva semináře pasení a to s Eliane Verboven a na podzim s Martou Chmiel. Tak snad nám to pomůže.

18. března proběhly také závody v pasení v Libhošti, kde jsme nastoupili ve velké konkurenci 18 týmů a to hned z několika zemí, Slovensko, Polsko, Rakousko a Česko. Umístili jsme se na krásném třetím místě. Zepp byl moc šikovný jen škoda, že udělal pár blbostí a tím jsme ztratili zcela zbytečně pár bodů. I když na druhou stranu se to dalo i očekávat, protože v sobotu jsem celý den připravovol parkur na závody a Zeppík celý den odpočíval doma. Na závodech byl pak plné energie a tak lítak jako divý :). Byl to také náš poslední start v jedničkovém trialu. Teď nás čeká přestup do dvojek. V jedničkám jsme se umístili se Zeppem dva krát na třetím místě a jednou jsme byli druzí. Je prostě skvělý :).

  

Na přelomu února a března Vixie hárala, takže doma to bylo docela veselé. Vše pak vygradovalo tak, že Vixie musela na týden před Zeppovým závodem k rodičům. Doma se to už opravdu nedalo vydržet.

Na tento rok jsem si naplánoval i pár aktivit bez psů a jedna z nich byla návštěva Osvětimi. Byl to neskutečně silný zážitek a jsem opravdu rád, že jsem tam byl a mohl vidět, ač s odstupem času, tu hrůzu co se tam udála.


více fotek

Od začátku roku se mi podařilo až tento víkend si zajistit volno a tak jsme zase vyrazili do hor. Jeseníky jsou naše oblíbená lokalita a tento víkend byl parádní. Snad se tam zase brzy vrátíme.

30. ledna 2017 - pasení

tak jako každou neděli jsme vyrazili na pasení kde jsme se potkali se Zepoových syneme Frankiem a také s jeho dcerou Temi.

          

23. ledna 2017 - tréninky

snažíme se pravidelně každou neděli trénovat pasení a přidali jsme ještě pondělní a středeční tréninky agility. V pondělí chodí Polar a ve středu Zepp. :)

9. ledna 2017 - focení

jak už to tak chodí, nový foťák je třeba pořádně vyzkoušet a tak jako model posloužil Zeppův syn Skippy.

7. ledna 2017 - svátky

Vánoce a Nový rok jsme tradičně trávili na horách. Byly to moc fajn dny. Jen je škoda, že jsem musel mezi svátky do práce. Vixie a Zepp si ale pobyt na horách užili, i když já jsem pracoval. Polar byl jediný který trávil dny mezi svátky se mnou v Ostravě, ale i tak si to snad užil. Po dlouhé době jsem spolu vyrazili zablbnout na agility trénink.

                      

                      

1. ledna 2017

Do nového roku Vám přejeme hodně zdraví, spokojenosti a osobních úspěchů

Archív novinek

2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009